środa, 12 grudnia 2012

        Duże mikołaje, gotowe choinki, lampeczki, błyszczące bombki, kolorowy wystrój stołu. Na wystawach sklepowych aż roi się od różnego rodzaju akcesorium świątecznych. I stajemy przed dylematem, co to wybrać? Jak w tym roku ozdobić choinkę? Jaki kolor ma być dominujący? A może kolorowo? Z przepychem czy minimalistycznie?        Wszystko to zależne jest oczywiście od osobistych upodobań, więc nie będziemy Was przekonywać co jest lepsze ;) 


        

              Każda choinka jest piękna, każda ozdoba ma w sobie to coś, wyrób zależy od nas samych. 
        W tym poście chciałybyśmy zwrócić uwagę na przygotowywanie tychże ozdób. 
        
           Zdajemy sobie sprawę z braku czasu przed świętami. Wszystko robi się na szybko, zakupy, porządek mieszkania, prezenty, a tu jeszcze trzeba to mieszkanie jakoś przyozdobić. 
 Chcemy przypomnieć, że przecież nie wszystko trzeba kupować. Nie raz dzieci narzekają, że im się nudzi, że nie mają co robić. Dlaczego by nie poprosić ich o zrobienia ozdób na choinkę własnoręcznie? 
Jest to niesamowicie dobrze spędzony czas z dzieckiem. Mama pokazuje jak wykonać daną rzecz, i zajmuje się czymś innym mając przy tym już jedną rzecz z głowy. A dzieci! Ileż radości, ze wykonały coś same, w dodatku coś co będą mogły zawiesić na choince i pokazywać wszystkim gościom odwiedzającym ich dom ;)
Z ubieraniem choinki również poczekajmy na dzieci. Oczywiście nadzór dorosłego jest niezbędny, ale dajmy sobie pomóc, dzieci to uwielbiają, ćwiczą przy tym swoją kreatywność, zdrowo się męczą i miło spędzają długie zimowe wieczory. 
            

                    Apelujemy więc, pamiętajmy o naszych małych pociechach, a przygotowania świąteczne mogą okazać się świetną zabawą a nie tylko obowiązkiem! ;))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz